PUDL.CZ
  
HOME
FOTO BLOK
KTO JSME
ŠTĚŇATA
KRYTÍ-PSI
FOTOGALERIE
ŠAMPIONI
NOVINKYEnglish version
English

E-mail:
pudl.althea@seznam.cz
Tel/fax:
+420 312 269 260Kdo jsme :

   Tak trochu blázni, kterým učarovali pudli. Stejně jako mnoha dalším a to i významným celebritám za uplynulá staletí. Jinak též majitelé a chovatelé pudlů, zejména černých středních a také trpasličích černých a apricot. Pudlové si nás získali svoji milou přátelskou povahou, vynalézavostí a také svým šarmem.


Jak jsme začínali :
   Chtěli jsme pejska. Nejlépe pudlíka, což však na počátku 70. let nebylo jednoduché. Tak to byl nejdříve hladkosrstý foxteriér, ale preferoval volnost života venkovského psa. Pak opět scháňka po pudlíkovi. Dočkali jsme se v r. 1971. Získali jsme štěňátko z tehdy významné stanice, naši Asinku (tedy Assii z Rusalčina jezera). Výstavy nám nic neříkali, ale po roce jsme to zkusili. Naše fenka vyhrála ! A tak nějak to začalo. Krytí v zahraničí a štěňátko z takovéch rodičů přece nemůžeme prodat ….
   Následovala první fenka našeho chovu, která získala titul “Champion” a její potomci po krytí v rakouských psem , což v době socialistické nebylo jednoduché, sbírali úspěchy. Potomci založeni na linii tehdy slavné německé stanice der schwarze Joker byli úspěšní – Inter-Champ., Champ. ČSSR a Polska, 2x Středoevrospký vítěz Katherine (první střední černá fena českého chovu, která dosáhla titulu Mezinárodní šampion) a Inter-Champ. , Champ. ČSSR, Polska, Jugoslávie Nonetta z Altheyrosei. Šteňátka z našeho chovu se stali úspěšnými na výstavách ale také společníky prima lidí. Na dohodách o předání štěněte je i podpis H. Zagorové. Naše odchovy se uplatňují i v soutěžích agility a bravurně zvládají i výcvik.
   Náš chov byl pak velmi ovlivněn dovezeným psem z Maďarska z anglických krevních linií – Cyrano Zebulon, pes pěkný exteriérově (Inter-Champion, Champion ČSSR, Polska, Německa - VDH) ale hlavně s pevným přátelským charakterem, který předával svým potomkům.


Naše cíle :
   Chovat pudly s dobrou konstitucí, zdravé, pevné, veselé s pravým pudlím temperametem. Takoví pudlové pak mohou být vhodnými společníky, sportovními psy například pro “Agility” , ale také výstavními jedinci.


| Home | Kdo jsme | Štěňata | Krytí-psi | Fotogalerie | Šampioni | Novinky |